חיטוי מערכות מים במוסדות בריאות

בשנת 2020 נערך מחקר בבית חולים בטיוואן שבדק את יעילות החיטוי בכלור דיאוקסיד אל מול יעילות החיטוי בתמיסת היפוכלוריט. במחקר זה נמצא שכלור דיאוקסיד מחטא ביעילות גבוהה יותר ומחזיק לזמן רב יותר. מחקר זה מצטרף לשורה ארוכה של מחקרים המוכיחים את יעילותו הרבה ויתרונותיו של חיטוי בכלור דיאוקסיד. טבליות כלור דיאוקסיד דוטריון מיוצרות לפי נוסחה חדשנית שהוכחה כעולה ביעילותה על השיטה הישנה, שהינה ייצור תמיסת כלור דיאוקסיד מערבוב מקומי של חומצה וסודיום כלוריט. היעילות מתבטאת בכמה אופנים, כמות מופחתת של תוצרי לוואי רעילים, כמות גבוהה יותר של כלור דיאוקסיד נקי ויציבות גדולה יותר של החומר הפעיל.

בבתי חולים ובמערכות בריאות נוספות נוטים להתפתח במערכות המים זיהומי ליגיונלה הגורמים למחלת הליגיונרים. חיידק הליגיונלה חובב סביבה לחה וחמה ולכן מתפתח במערכות מים חמים, והוא משתקע לרוב בצברי ביופילם שבדפנות הצנרת. ניתן למזער את הסיכון לזיהומים שמקורם במערכת המים על ידי אמצעי חיטוי ובקרה המכוונים למערכת המים, כגון מערכת חיטוי בכלור דיאוקסיד.

בגלל המאפיינים הביוצידיים שלו, כלור דו חמצני (ClO2) אידיאלי לשמירה על סטנדרטים טובים של היגיינת מים. כלור דו חמצני הוכח באופן עקבי כמולקולה הטובה ביותר למיגור האורגניזם הגורם למחלת הלגיונרים ולחיידקים עמידים נוספים. בבריטניה למשל, איגוד שירותי המחקר והמידע לבניין (BSRIA) המליץ ​​על כלור דו חמצני כטכנולוגיה הזמינה הטובה ביותר לשליטה בלגיונלה במערכות מים חמים וקרים.

כלור דיאוקסיד הינו בעל ביצועים גבוהים ויעיל גם ביישומים לטווח קצר וגם לטווח ארוך. החומר קוטל פתוגנים ביישום הראשוני שלו ולאחר מכן משאיר שאריות של כלור דו חמצני כדי למנוע הדבקה חוזרת. בנוסף ללגיונלה וחיידקים אחרים, כלור דו חמצני גם הורס את מושבות הביופילם שבצנרות, כך שהצמיחה המחודשת נפגעת משמעותית.

טבליות דוטריון לייצור כלור דיאוקסיד הוכחו כיעילות כנגד: פסאודומונס, סלמונלה, סטפילוקוקוס אוראוס, אארוגינוזה, קלבסיאלה פנאומוניה, אנטריטידיס ועוד.

המלצה לרכישה:  מערכת חיטוי כלור דיאוקסיד

 

הזמנת מערכת חיטוי

נציגנו יחזור אליך ויתאים את המערכת בדיוק לצרכיך

מלא את הפרטים שלך לקבלת הצעת מחיר

אני מעוניין בהצעת מחיר לגבי מוצר

חיטוי מערכות מים במוסדות בריאות

עגלת קניות
  • No products in the cart.
דילוג לתוכן