טבליות דוטריון לתחום עיבוד מזון ומשקאות

כלור דו חמצני (ClO2) מספק בקרה מיקרוביולוגית מצוינת למגזרי עיבוד המזון והמשקאות בתחומים הכוללים חליטה ובקבוקים, פירות וירקות (יישום שאושר על ידי ה-FDA), עופות ובשרים אחרים, דגים ותהליכי עיבוד חלב. טבליות כלור דיאוקסיד דוטריון נוסו בהצלחה ביישומים הבאים:

  • עיבוד פירות וירקות
  • עיבוד עופות
  • ייצור נייר שבמגע עם מזון
  • ניקוי מיכלי פיסטור, מחממים ומצננים
  • חיטוי בתי אריזה
  • טיפול במים
  • חיטוי ציוד
  • חיטוי מכליות, כלי רכב וכלי שינוע

כלור דו חמצני אינו מגיב עם רוב החומרים ה”אורגניים” במים, תכונה זו הופכת אותו לחומר חיטוי יעיל מאוד. כלור דו חמצני הוא גם מנטרל ריחות מצוין, המסייע לנטרל ריחות רעים, לדוגמא אמינים משניים ושלישוניים הנוצרים בתעשיית אריזת הבשר. כמה יישומים ספציפיים עבור טבליות דוטריון כוללים:

פעולות ניקוי CIP ופעולות חיטוי

כלור דו חמצני יכול להיות יעיל מאוד כאשר משתמשים בו לשטיפת החיטוי הסופית במערכות CIP, כולל חדרי מילוי. מיושם בדרך כלל בין 2 ל-5 ppm (כאשר קצב ההרג שלו הוא בסדר גודל של 60 עד 90 שניות) הוא לא משאיר שאריות רעילות שיפריעו לתהליכים כימיים/ביוכימיים אחרים. כלור דו חמצני פועל במהירות ומתפרק לתרכובות אינרטיות. הכימיה הייחודית שלו אינה מייצרת תוצרי לוואי רעילים (כגון THM) ולכן מהווה חלופה ידידותית לסביבה לחומרי חיטוי מסורתיים. כלור דו חמצני הוא גם קוטל וירוסים ופטריות יעיל מאוד, ומוכח ויעיל בהשמדת זני שמרי בר מזיקים.

חיטוי מיכלי פיסטור, מחממי בקבוקים/פחים ומקררים

כלור דו חמצני שולט ביעילות הן על מיקרואורגניזמים צפים חופשיים (פלנקטוניים) והן מחוברים (ביופילם). חיידקים יושבים גדלים במצבורי ביופילם המצטברים עקב תנאי סביבה אידיאליים (טמפרטורה, חומרי הזנה וכו’). הצטברות ביופילם מתרחשת על משטחי חילופי חום, בצינורות, קווים, פתחים ומשאבות. חוסר היעילות הנובע ממצבורים אלו עולה כסף (בזבוז אנרגיה, זמן השבתה ותיקונים). כלור דו חמצני היא הטכנולוגיה הזמינה הטובה ביותר לשליטה בפילמים במערכות אלו. בנוסף, ככל שניתן לשמור את המים הללו במצב סניטרי זמן רב יותר, כך נחסך יותר כסף בעלויות המים, הזרמת מים ואנרגיה לחימום מים חלופיים.

חיטוי קווי מסוע ומסילות

ניתן להזריק כלור דו חמצני לזרמי סיכה לשליטה יעילה בלכלוך בקווי מסוע. זה מאפשר זמני ריצה ארוכים משמעותית בין כיבויים לניקוי, וכתוצאה מכך הפחתת עלויות דרמטית. על ידי תקיפת ה-biofilms המחוברים למסועים ולמסילות הבסיסיות משופרת פעולת הניקוי הטבעית של הסיכה. שרשראות ומסועים פועלים בצורה חלקה יותר, עם פחות בלאי של שרשראות ומנועים. בנוסף, אפילו רמות קטנות של כלור דו חמצני יסייעו להפיג ריח ביעילות מהקו.

חיטוי ראשי מילוי

ניתן לרסס תמיסות כלור דו חמצני על מכלול ראשי מילוי. התרסיס מצפה את כל המשטחים ותוקף מצבורי ביופילם, מעכב את צמיחת החיידקים ומסיר ריח רע של הסביבה.

סינון מים וחיטוי מערכת הפצה

כלור דו חמצני שולט ביעילות הן במיקרואורגניזמים פלנקטוניים והן במיקרואורגניזמים יושבים. מכיוון שקל הרבה יותר להשמיד תאים פלנקטוניים, הליך חיטוי מניב לעתים קרובות תוצאות מצוינות בתחילה, אך תוך 7 עד 10 ימים הספירות חוזרות. כלור דו חמצני מסוגל לחדור, לשבש ולהרוס את הביופילם שבו הכלור אינו יעיל לחלוטין.

בקרת עובש וריחות

ערפול של תמיסות כלור דו חמצני לזרמי אוויר מונע התפשטות של עובש ושמרי בר. זה שולט בטעמי לוואי של המוצר. כלור דו חמצני הוא גם מנטרל ריחות מצוין, המסייע בשליטה על אמינים משניים ושלישוניים.

תברואה של משאיות, מכליות, קרונות וכלי שינוע

תמיסות כלור דו חמצני יעילות לחיטוי והסרה של ביופילם מהמשטחים הפנימיים של משאיות, מכליות, קרונות וכלי תחבורה. שטיפת חיטוי יסודית עם כלור דו חמצני עם תשומת לב רבה למשטחים העליונים יכולה לשפר את איכות המוצר ולהאריך משמעותית את חיי המדף שלו.

הוראות שימוש:

חיטוי משטחים, מבנים וניטרול ריחות- יש להכין תמיסה של 100 PPM ולהשאירה למשך 5 דק’.

אנא צרו עימנו קשר טלפוני לקבלת מידע נוסף על כמות טבליות פר ליטר.

המלצה לרכישה:  דלי טבליות

הזמנת מערכת חיטוי

נציגנו יחזור אליך ויתאים את המערכת בדיוק לצרכיך

מלא את הפרטים שלך לקבלת הצעת מחיר

אני מעוניין בהצעת מחיר לגבי מוצר

טבליות דוטריון לתחום עיבוד מזון ומשקאות

עגלת קניות
  • No products in the cart.
דילוג לתוכן